Projekt „Z angielskim od pierwszaka do nastolatka” na lekcjach historii w klasie V E

Szkolenie w ramach projektu  „Ponadnarodowa  Mobilność  Kadry   Edukacji Szkolnej”  w którym uczestniczyłam na  Malcie zwiększyło  motywację do działań oraz sprzyjało rozwojowi kompetencji  i umiejętności językowych, społecznych i kulturowych.

W klasie V e rozpoczęłam  cykl zajęć , w czasie których uczniowie poznają walory historyczne, dziedzictwo kulturowe  Malty oraz  angielskie nazewnictwo  związane  z architekturą i kulturą. 19 listopada 2019 r.  odbyły się zajęcia, w czasie których  uczniowie poznali historię najstarszej cywilizacji Europy Megalithic  Temples, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a ich historia jest starsza od egipskich piramid. W czasie zajęć  podsumowaliśmy również  konkurs „ Kto najlepiej poznał  mity”, a nagrody stanowiły  niespodzianki  z logo projektu.

Bogusława Golnik