Posiedzenie Dziecięcej Rady Miejskiej pod hasłem "Bądź dalEKOwzroczny"

W dniu 28 listopada 2019r. delegacja naszej szkoły z klasy 7a pod opieką p. Renaty Minkus, wzięła udział w corocznym posiedzeniu Dziecięcej Rady Miejskiej pod hasłem „Bądź dalEKOwzroczny, które odbyło się w Urzędzie Miejskim. Uczniowie wzięli udział w debacie, która miała na celu rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z ilością produkowanych przez ludzi odpadów i  uświadomienie problemów związanych ze smogiem. Dzieci przedstawiły wyniki ankiety przeprowadzonej w naszej szkole, dotyczącej ekologicznych warunków życia w Kluczborku. Następnie, pracując w grupach, uczniowie proponowali konkretne rozwiązania związane z potrzebą ograniczania ilości wytwarzanych odpadów oraz wymyślali działania, które miały poprawić jakość powietrza. Wszyscy rzetelnie pracowali, byli kreatywni i pomysłowi.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Magdalena Musiał-Krupicka