Pomoc wolontariuszy podczas konferencji naukowej nt. opieki hospicyjnej

W sobotę 26 października grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd pomagała podczas XII Kluczborskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej. Konferencja współorganizowana była przez Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio z siedzibą w Byczynie oraz Zakład Medycyny i Opieki Paliatywnej Katedry Pielęgniarstwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a odbywała się w budynku kluczborskiego kina Bajka.

Nasi wolontariusze podjęli się licznych zadań, takich jak rejestracja przybyłych gości, wydawanie identyfikatorów, wręczanie kwiatów  prelegentom po zakończeniu wystąpienia, kierowanie uczestników konferencji np. na przerwę kawową oraz zaprowadzenie gości na obiad do Domu Kultury.

Dla wolontariuszy przygotowano poczęstunek, jak również zamówiono dla nich pizzę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili w tym dniu swój czas i siły, angażując się w pomoc podczas konferencji. Zaangażowanie to jest tym bardziej godne uznania, iż wydarzenie odbywało się w sobotę, a więc w dniu wolnym od zajęć szkolnych!
Wierzymy, że poświęcone  na wspólną pracę godziny były czasem pożytecznie i miło spędzonym.