Piątka w Radiu Opole

Dnia 29.10.2019r.o godz.8.00 uczniowie klas: 4A, 5E, 7C  udali się na wycieczkę do Radia Opole. Na miejscu przywitała nas pani Kaja Pniewska-Rychel. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń  znajdujących się w siedzibie Radia Opole. Po obiekcie oprowadzali nas panowie-dziennikarze, pracujący w rozgłośni. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań, gdyż uczestnicy byli bezpośrednimi obserwatorami audycji nadawanej na żywo, a także czynnie w niej uczestniczyli, czytając prognozę pogody. Wizyta w rozgłośni wywarła duże wrażenie na zwiedzających. Mogliśmy zobaczyć to,co jest niedostępne. Teraz już wiemy, że program radiowy, to nie tylko głos, który słyszymy na antenie. Audycję tworzy zespół ludzi,oni wspólnie pracują na sukces. Zwiedzanie stacji radiowej było dobrze zorganizowane, miłym akcentem na zakończenie było wręczenie upominków wszystkim uczestnikom. Dziękujemy i polecamy!
Uczniowie klas: 4A, 5E, 7C
Wychowawcy: W.Niedźwiecka, C.Targosz, B.Golnik, K.Muzyka, K.Kaliciak