Niezwykłe chwile w zaczarowanej krainie

28 stycznia 160 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami miało okazję obejrzeć w Operze Śląskiej przepiękny balet na motywach bajki "Dziadek do orzechów".
Balet ten należy do najczęściej wystawianych na świecie. Decydują o tym wybitne walory muzyczne oraz wynikająca z dramaturgii widowiskowość. "Dziadek do orzechów" jest baletem poruszającym szczególnie wyobraźnię, przedstawiającym świat dziecięcych zabaw, snów i marzeń. Przeplatają się w nim sceny pełne radości o olśniewającym blasku, z obrazami mrocznymi, pełnymi swoistej grozy. Występują tu na równych prawach ludzie i zwierzęta, ożywione zabawki i przedmioty oraz postacie rodem z baśni. Finał to wielka feeria tańca i barw. Oczarowały nas niezwykłe sceny, muzyka i kolory.
Dla większości naszych uczniów była to pierwsza przygoda z taką formą sceniczną, jednak mam nadzieję, że nie ostatnia. Należy podkreślić, że wszyscy spisali się na medal! Pewnie jeszcze w tym roku wybierzemy się razem na inny spektakl!
Do zobaczenia!
Zdzisława Rybak