Konkurs Czytelniczy - "Mistrz Pięknego Czytania"

W dn. 29 października odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pn. „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III, którzy po wygranych eliminacjach  klasowych reprezentowali swoją klasę. Celem konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyrabianie nawyku czytania, jako formy spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy konkursu:
klasa I A -  Julia Krzek;
klasa II A - Mikołaj Gocha, Lena Lasko;
klasa II BKamila Bereta, Bartosz Mokrzycki;
klasa II CWiktoria Juźwiak, Tatiana Prusak;
klasa II DWojci
ech Jaszczur;
klasa III AFilip Honcza, Adam Smoliński;
klasa III BBlanka Grala, Martyna Mączka;
klasa III CRoksana Gasińska, Malwina Wnęk;
klasa III DPatrycja Kaliniak, Szymon Macyna;

W pierwszej części konkursu uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie utwory, w drugiej części tekst nowy, nieznany.
Laureaci zostali wyłonieni na podstawie prezentacji przeczytanych tekstów, zgodnie z przyjętymi przez komisję zasadami. Komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Kłonowska, p. Renata Minkus, p. Aneta Żywica oceniała m.in. technikę czytania (płynność, poprawność, artykulację głosek, tempo czytania), środki artystycznego przekazu (pauzowanie, modulację głosu, akcent, mimikę, kontakt z odbiorcą). Poszczególne składniki oceny punktowane były w skali 1-5.  Suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców konkursu.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Malwina Wnęk z klasy III C;
II miejsce zajęła Martyna Mączka z klasy III B
III miejsce zajęła Wiktoria Juźwiak z klasy II C

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali dodatkowo pamiątkowe książki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności czytelniczych naszych uczniów!

Organizatorzy: Renata Minkus, Aneta Żywica