KARTKA DLA POWSTAŃCA

Nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA!

BohaterONwłącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W tym roku szkolnym 4 klasy: IVA,VB, VIIIA i VIIIC oraz uczniowie z kl. IIA wykonali przepiękne kartki i napisali pozdrowienia i życzenia dla ludzi, którzy walczyli w 1944r. w Powstaniu Warszawskim, narażali swoje młode życie w obronie ukochanego Miasta. Wielu z nich zginęło, ale  nieliczni pozostali i są dla nas-kolejnych pokoleń, wzorem Polskości i  Patriotyzmu, dlatego powinniśmy wciąż o Nich pamiętać.

Dzięki Nim historia jest zawsze żywa!

Urszula Baron-Gocha