Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników – każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy.

Naszej szkoły nie może zabraknąć w tej jakże aktywnej formie europejskiego przedsięwzięcia.
Od 23.09 - 27.09 większość klas będzie uczestniczyła w różnych formach aktywności fizycznej.
- Poniedziałek - siatkówka na wesoło - gry i zabawy,
- Wtorek - i Ty możesz zostać Gortatem - piłka koszykowa,
- Środa - małe delfinki - gry i zabawy w wodzie,
- Czwartek - z boiska na stadiony Europy - piłka nożna,
- Piątek - sprawni razem - gry i zabawy ruchowe.