Dzień Otwartych Drzwi w Hospicjum Ziemi Kluczborskiej

W niedzielę, 22 września br. grupa uczniów naszej szkoły należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd czynnie uczestniczyła w przeprowadzeniu Dnia Otwartych Drzwi Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio, odbywającego się w budynku przyszłego hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych.

Obecność naszych wolontariuszy była mocno zauważalna już od pierwszych chwil po wejściu do budynku – witali przybyłych na to wydarzenie gości, rozmawiali z nimi, przybliżali działalność hospicjum oraz potrzebę istnienia placówki stacjonarnej na terenie szeroko rozumianej Ziemi Kluczborskiej.

Udział  w Dniu Otwartych Drzwi nie tylko pozwolił poprzez zaangażowanie uczniów  pomóc organizatorom w przeprowadzeniu takiej akcji, lecz także uwrażliwił samych wolontariuszy na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, objętych opieką hospicyjną oraz pozwolił jeszcze bardziej zrozumieć potrzebę istnienia hospicjum w naszym regionie.