DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole

DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole odbył się we wtorek 26 listopada 2019 r.

W tym dniu o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej, pan dyrektor Marek Tobiasz powitał gości, czyli rodziców i ich dzieci. Przedstawił ofertę edukacyjną szkoły i zasady zapisu dzieci do klasy pierwszej.

Następnie uczennica klasy I c Maja zaśpiewała piosenkę dla gości, a uczniowie klas drugich wystąpili w inscenizacji muzyczno – tanecznej przygotowanej przez p. Mariolę Żurek.

Kolejnym punktem dnia otwartego było zwiedzanie budynku szkoły. Przedszkolaki miały też okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych na salce korekcyjnej z panią Małgorzatą Czają. Później w sali informatycznej oglądały pokaz robotów zorganizowany przez p. Beatę i Michała Lewandowskich. Dzieci wraz z rodzicami wzięły też udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, które prowadziła p. Katarzyna Perniok i p. Alicja Marciniak.

Następnie brały udział w zajęciach platyczno – przyrodniczych u p. Magdaleny Krupickiej i p. Jolanty Michałkiewicz, a druga grupa dzieci w sali komputerowej uczyła się kodowania dla najmłodszych z p. Zofią Wietrzyk i p. Beatą Urbaniak.

W tym dniu rodzice mieli okazję porozmawiać z panią pedagog, psycholog, logopedą, czy terapeutą, jak również z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej na temat przyszłej nauki swoich dzieci.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało mały upominek na pamiątkę tego dnia.

Organizatorzy M.Pajor, M.Krupicka