Dzień o Suszy i Retencji

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach on-line Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu, które odbędą się 17 czerwca w godzinach 11:00-12:20.

17 czerwca tradycyjnie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Polska, przynajmniej w Europie, należy do krajów ubogich w wodę. Wpływają na to m.in. niekorzystne zmiany klimatu oraz zabetonowanie polskich miast. Dlatego tak ważne jest, żeby rozsądnie gospodarować wodą i zatrzymywać jak najwięcej deszczówki.

Warsztaty są kontynuacją kwietniowego wydarzenia Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, które odbyło się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ Postaw na Słońce. Wówczas minister Michał Kurtyka na żywo odpowiadał na pytania młodzieży, a w warsztatach w sieci wzięło udział 19 tysięcy uczniów.

Wprowadzenia naukowego do tematu dokona prof. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW. Debatę ekspertów o tym jak walczyć z suszą poprowadzi minister klimatu Michał Kurtyka. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym Quizie Klimatycznym.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy 17 czerwca o godz. 11:00 wejść na stronę
www.dzienwmk.pl
i postępować zgodnie z instrukcją.

Warsztaty skierowane są do uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska.

Zapraszam 17 czerwca
Anna Radłowska