AKCJA PROZDROWOTNA - "5 X DZIENNIE WARZYWA I OWOCE"

     26 listopada br. już po raz 16 podsumowaliśmy akcję ogólnoszkolną poświęconą zdrowemu trybowi życia. Głównymi celami tego dużego przedsięwzięcia było promowanie aktywności ruchowej oraz zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem klas młodszych.

Przez kilka dni w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, np.

  • 22 listopada przeprowadzono wśród uczniów klas trzecich turniej sportowy o „Złotą Pszczołę”.
  • 25 listopada zorganizowano konkurs wiedzy o wartościach odżywczych warzyw i owoców w klasach piątych i szóstych, a także zajęcia w klasach I-III, na których wykonano ciekawe postacie z warzyw i owoców, natomiast w klasach starszych wykonano plakaty zachęcające do spożywania owoców i warzyw. Uczniowie na Informatyce rysowali warzywa, owoce i opisywali  oraz  wyszukiwali informacji o zawartości witamin i składników mineralnych.
  • 26 listopada podsumowano całą akcję i wręczono dyplomy zwycięzcom wszystkich konkursów oraz nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Kraina Miodu” i na najładniejszy stój przedstawiający owoc lub warzywo. Przygotowano program artystyczny, w którym wystąpili młodzi wirtuozi muzyki klasycznej i nie tylko, aby pokazać, że i w ten sposób można reklamować zdrowy styl życia. Uczniowie klas młodszych zorganizowali happening i z transparentami, śpiewając piosenki o owocach przeszli przez całą szkołę, aby zamanifestować swój udział w tej akcji.

Zaproszono gości wspierających naszą akcję od kilku lat: panią Ewę Stalach (przedstawiciela Sanepidu w Kluczborku), panią Małgorzatę Hoc (pielęgniarkę szkolną) oraz dyrektora szkoły pana Marka Tobiasza.

     Zaplanowane zadania udało się zrealizować. Akcja ta co roku cieszy się wielką popularnością wśród uczniów, dlatego dziękujemy WSZYSTKIM, którzy tak aktywnie zaangażowali się w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia: uczniom, rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły.

                                           Koordynatorki projektu:

                             Katarzyna Perniok i Urszula Baron-Gocha

drukuj
powrót